World of Tanks, Steam’e geliyorSavaş alanlarına damgasını vuran ve 160 milyon oyuncuya sahip World of Tanks, bu yılın sonlarına doğru… World of Tanks, Steam'e geliyorSavaş alanlarına damgasını vuran ve 160 milyon oyuncuya sahip World of Tanks, bu yılın sonlarına doğru...

World of Tanks, Steam’e geliyorSavaş alanlarına damgasını vuran ve 160 milyon oyuncuya sahip World of Tanks, bu yılın sonlarına doğru…

World of Tanks

Tarihin en ikonik savaş tanklarına sahip World of Tanks, 2. Dünya Savaşı temasını yansıtıyor. Oyunu tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyorsunuz. Her oyun sonu elde ettiğiniz deneyim puanlarıyla rütbe atlıyorsunuz. Rütbe atlamaya başladıkça, daha deneyimli oyuncularla yüzleşeceksiniz.  Oyun seviyesi ve zorluğu bu sayede giderek artıyor. Daha yüksek seviyelerde, seçkin oyuncularla özel etkinliklere katılabileceksiniz. Örneğin Ön Cephe Modu‘nda 30 kişilik iki takımın mücadelesi gibi.

World of Tanks, yalnızca bireysel cesaret eylemlerinizi yani K/D oranınızı değil, tüm ekibinizin performansını ödüllendiren tatmin edici bir ilerleme sistemine sahiptir. Bu yüzden takımca hareket etmeniz gerekir. Birbirinizi desteklemeli ve stratejinizi yaparak mücadeleyi kazanmanız gerekmektedir. Hepsinden öte, oyun herkesin girip oynamaya başlaması için ücretsiz olarak sunulmuştur. Ücretsiz olmasının avantajı ise arkadaşlarınızı toplayıp, oyunu direkt olarak oynayabilirsiniz.

600’den fazla tank seçeneği sunuyor

World of Tanks, tek bir harita üzerinde sadece altı tank seçeneğiniz olduğu 2009’daki sürümünden bu yana çok yol kat etti. Bugün oyunda 600’den fazla kara gemisi, zırhlı araç ve Tiger 1, Sherman ve T-34 gibi efsanevi tanklar bulunuyor. Bu makineleri, çöller, tundralar gibi gerçek dünya biyomlarında kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra  daha ılıman iklimler için modellenmiş 33 ayrıntılı harita etrafında gezebiliyorsunuz.

Doğu Avrupa’daki PC popülaritesinin nasıl yayıldığına bakmadan World of Tanks’ın etkisini tam olarak anlamak zor. Bugün, Japonya’daki popüler anime serisi Valkyria Chronicles’ın bile temasına sahip özel tanklar bulabilirsiniz.

Tüm platformlarda oynananabiliyor

World of Tanks, PC sistemlerinin yanı sıra büyük konsollarda, hatta Nintendo’da bile oynanabiliyor. Nihayet söz verdiği gibi de Steam platformuna bu yıl sonunda çıkış yapacak. Bu da artık, Steam’deki arkadaşlarınızla kolayca oyunu oynama fırsatını sunacak. Oyunu ayrıca Steam Link ile büyük TV‘nizde yansıtabileceksiniz.

Kaynak: yayinyapan.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir