Tenis Raketlerine Grip Sarılmasının Avantajları

Tenis Raketlerine Grip Sarılmasının Avantajları

Tenis spor dalında raket temel bir ekipman konumunda yer alır. Raketlerin kullanılması, seçimi ve tercih edilmesi kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Raketlerin seçimi konusunda ek malzemeler de kullanılması bir seçenek halindedir. Raketlere sarılan grip malzemeleri ek bir malzeme halindedir. Gribin rakete sarılması ana gribi koruyarak daha fazla konfor sağlar. Gripler ise raketlere yapışkan veya bantlı kısmından sabitlenerek çapraz bir şekilde sarılır. Sarılan grip tenisin daha konforlu olmasına, vuruş yapılacağı zaman raketin elden kaymamasına sebep olan bir avantajdır. Tutuşun daha iyi bir şekilde olması ve raketin kaymaması oyunda oldukça büyük bir avantaj konumunu alır.

Teniste Raket Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Teniste seçilecek olan tenis raketi şekli kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Raketlerin unsurları ise tenisi oynayacak olan kişinin de özelliğine bağlı olan unsurlardır. Raketin unsurları arasında kordaj sıklığı, raketin ağırlığı, raket sapının uzunluğu, raket kafasının büyük ya da küçük olabilme durumları vardır. Bu durum ya da unsurlar ise raket seçimi yapılırken en önemli unsurlardandır. Raket seçimi yapacak olan kişinin kilosu, boyu, tenis sporundaki seviyesi, fizik yapısı da oldukça büyük önem taşır. Tenis sporunda fiziksel özellikler çok önemlidir. Raket seçimi de fiziksel özelliklere bağlı kalabilecek durumlardan bir tanesi halindedir.

Tenis Ekipmanları Nelerdir?

Tenis sporu kendine özel olarak ekipman bulunduran bir spor dalıdır. Tenis sporunda ekipmanların olması ve ekipmanların kullanılması da çok büyük bir önem taşır. Ekipmanlar ile tenis sporu birbirine bağlantılı durumdadır. Tenis sporundaki ekipmanlar kişiden kişiye, kişisel olarak bulunan ekipmanlar ile maçta kullanılacak olan ekipmanlar birbirinden farklıdır. Maçta kullanılan ekipmanlar arasında raket ve tenis topu vardır. Tenis topları genellikle sarı renkte ve lastik, kauçuk yapılıdırlar. Kişisel olan ekipmanlar ise her tenis oyuncusunun kendisine özel olarak kullanımda olan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar ise tenis sporunun yapıldığı esnada giyilen kıyafetler, tenis ayakkabıları ve tenis çantasıdır. Kıyafetler ve ayakkabılar erkekler ile kadınlar arasında değişik, farklı durumdadır. Tenis ekipmanları çok önemli olan unsurlardandır. Tenis sporunda ekipman kullanılması aynı zamanda oyunun oynanabilir olması ile eşdeğer konumdadır.

Bir cevap yazın