Sony yeni nesil oyunlara rakibinden önce hazırSony yeni nesil oyunlara rakibi Microsoft’tan önce hazır. Control’ün geliştiricisi Remedy’den Thomas… Sony yeni nesil oyunlara rakibinden önce hazırSony yeni nesil oyunlara rakibi Microsoft'tan önce hazır. Control'ün geliştiricisi Remedy'den Thomas...

Sony yeni nesil oyunlara rakibinden önce hazırSony yeni nesil oyunlara rakibi Microsoft’tan önce hazır. Control’ün geliştiricisi Remedy’den Thomas…

Remedy‘den Thomas Puha‘ya göre PS5 ve Xbox Series konsollarına oyun geliştirmek aynı şekilde zor değildi. Puha, Sony’nin geliştiriciler için çıkarmış olduğu PS5 geliştirme araçları ile Sony’nin yeni nesile biraz daha hazır olduğunu belirtti.

Thomas Puha

Control gibi oyunları PS5’te çalıştırmanın Xbox Series X’e göre “başlangıç” aşamasında daha kolay olduğunu vurguladı. Her iki konsol da donanım bakımından “harika” olarak belirtiliyor. Sonuçta oyun geliştirme zor bir süreç ve geliştiriciler için konsollara oyun geliştirmek daha da zor bir süreç.

Puha, “Sony işe yarayan bir şey üzerine odaklandı. Geliştirme yazılımları ve araçları oldukça kararlıydı/iyiydi. Microsoft, pek çok şeyi değiştirmeyi seçti. Bu uzun vadede muhtemelen iyidir, ancak bu, biz geliştiriciler için büyük bir engeldi.

Çünkü belirli özelliklerden yararlanmak için bir dizi farklı şeyi yeniden yazmak zorunda kaldık.” açıklamasını yaptı. Microsoft’un bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere Xbox Series konsollarındaki geliştirici araçlarına odaklanması gerekiyor. Sonuçta konsollar hala yeni ve geliştirilmeye devam edecektir.

Kaynak: okuyuculari.com

Bir cevap yazın