Sigaradan Kurtulmanın Yolları

Sigaradan Kurtulmanın Yolları

Sigaradan Kurtulmanın Yolları

Sigara her açıdan insan sağlığı için zararlıdır. İçerisinde zehir denilebilecek, 4000 tane toksik madde vardır. Bunlar duman yolu ile insanların ciğerlerine nüfus eder ve san içinde yürüme, koşma gibi aktiviteler de zorluk yaşanır. Daha önemlisi de ilerleyen yıllarda Koah ve akciğer kanseri gibi ciddi hastalıklara yol açar. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak pek çok zararı bulunur. Bu maddeden kurtulmanın en kesin yolu, sigarayı tamamen bırakmaya karar vermektir.

Eğer kafada bitmezse bırakma aşamasında tekrar başlama riski vardır. Sigaradan Kurtulmanın pek çok yöntemi vardır. Kesin bir sonuç almak, birazda kişinin iradesi ile ilgili bir durumdur. Bıraktım.net sitesine giriş yaparak, sigara bırakmanıza yardımcı olacak, bazı yöntemlere göz atabilirsiniz. Juul pod gibi zararı az olan kartuşları deneyerek, sigarayı daha çabuk bırakabilirsiniz.

Sigarayı Bırakmak Ne Kadar Zordur?

Sigara içen herkesin bağımlılık oranı farklıdır. Bundan dolayı bırakma serüveni de kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Kişinin günde kaç adet sigara içtiği, ailedeki sigara içme durumu, arkadaş çevresi, sigara içme sebebi gibi faktörler etkilidir. Sigarayı bırakmaya karar verirken, size sağlayacağı yaraları düşünmek, bırakmanıza daha çabuk yardımcı olur.

Sigarayı bıraktıktan birkaç saat sonra dahi, vücut temizleyenmeye başlar. Nikotinden kaynaklanan kan basıncı yükselmesi, kalp atışı hızı daha normale döner. Nefes alış verişiniz daha rahattır ve kanda daha fazla oksijen bulunur. Bu yüzden sigarayı bırakmak aslında zor değildir. Ne kadar erken başlanırsa, vücut sağlığı için, o kadar iyi olacaktır.

Sigarayı Bırakma Sebepleri

Sigarayı bırakma sebepleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimi sağlık sorunları nedeniyle bırakmak zorunda kalır kimi de kendi isteği ile bırakır. Genel olarak maddi sorunlar, hijyen, koku, cildin daha pürüzsüz olması, sosyal tasarının düzelmesi, enfeksiyon riskinin azalması, vücudun daha fit olması gibi birçok sebep, sigarayı bırakmak için yeterlidir.

Eğer ağız alışkanlığı yaşıyorsanız, bir süre nikotin içermeyen IoQs gibi elektronik sigara türlerine göz atabilirsiniz. Sigarayı bırakmaya alışma sürecinde size yardımcı olabilir. Meyveli ve baharatlı seçenekleri vardır. Yapay duman çıkarır.

Bir cevap yazın