Neflix’te Yer Almakta Olan Vikings Serisi

Neflix’te Yer Almakta Olan Vikings Serisi

Neflix’te Yer Almakta Olan Vikings Serisi

Netflix platformunda yer almakta olan Vikings dizisi ilk olarak 3 Mart 2013 tarihinde ilk bölüm v ilk sezonunu seyirci ile kavuşturmuştur. Toplamda 6 sezondan oluşmakta olan Vikings serisi tarihsel drama türünde yer almakta olan bir seridir. Kanada – İrlanda ortak yapımı olan Vikings serisi aynı anda ABD ve Kanada’da yayımlanmaya başlamış olan bir dizidir. Drama ya da tarihsel drama kategorisinde yer almakta olan Vikings, Neflix platformunda tüm sezon ve bölümleri ile beraber bulunan bir dizidir. Vikings, toplamda 89 bölümden oluşuyor. Kadrosunda birçok isim bulunduran Vikings serisinin başrollerinde ise Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen isimleri bulunuyor. Ayrıca Vikings serisi gerçekçi bir dram türünde olan dizi serisidir. İzleyici ve yapımcıları tarafından dizinin 18 yaş ve üzerindeki bireyler tarafından izlenmesi de tavsiye edilenler arasında yer almaktadır. Dizinin yapımcı koltuğunda ise tüm sezonları ile Michael Hirst oturuyor.

Vikings Serisinin Konusu Nedir

Vikins serisi tarihsel bir drama serisidir. Dizinin tarihsel olmasına rağmen dizide gerçeklik söz konusu değildir. Bazı konular anlatılan efsanelerden esinlenmiş olsa da dizi çoğunlukla kurgusal yapıda yer alan bir dizidir. Dizinin konusunda ise ilk olarak 8.yüzyıl İskandinavya’sı konu alınıyor. 8.yüzyıl İskandinavya’sında yaşamakta olan bir çiftçi ailesi cesur bir savaşçıya dönüşecektir. Savaşçıya dönüşecek olan Ragnar ve Lothbrok ailelerinin öyküleri ekrana taşınacaktır. Bu ailelerin savaşçıya dönüşmesi ile Savaş Tanrısı Odin’in soyundan gelmiş olduğuna inanılmakta olan Ragnor’un acımasız ve aynı zamanda da korkusuz olan adımları ile beraber denizler ile olan imtihanı da konu olarak ediniliyor. Savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in ilgi çekici aile yapısı, kültür ve Vikingler ile ilgili yaşananlar da dizide geçmektedir.

Vikings Serisi Nerede Yayımlanıyor

Vikings serisi dijital platformlarda yayımlanmakta olan bir dizi halindedir. Vikings, Netflix platformu üzerinde yer alan bir dizidir. Platformdan izlemek için üyelik ya da abonelik gerçekleştirilmesi gerekirken, bazı internet sayfalarında üyeliğe ya da aboneliğe gerek kalmadan dizinin izlenmesi mümkün olacaktır. Netflix izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile sayfalara ve dizilere erişim sağlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın