Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladıMicrosoft yayınladığı yeni Teams güncellemesi ile toplantılar ve aramaları daha aktif hale getirecek… Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladıMicrosoft yayınladığı yeni Teams güncellemesi ile toplantılar ve aramaları daha aktif hale getirecek...

Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladıMicrosoft yayınladığı yeni Teams güncellemesi ile toplantılar ve aramaları daha aktif hale getirecek…

Microsoft Teams aldığı yeni güncellemeyle iOS ve Android için farklı özellikleri barındıracak. Yayınlana güncelleme iOS’ta Teams toplantılarını ve aramaları reaksiyonlarla destekleyecek. Böylelikle kişiler konuşmaya ihtiyaç duymadan iletişim kurmayı başarabilecek. Güncellemenin Android cephesinde ise, toplantıları bir veya daha fazla kişiye yönlendirme seçeneği aktif hale gelecek.

Örneğin iOS’taki güncellemeyle katılımcılar arkadaşlarına canlandırmalı başparmak, kalp, alkış ve kahkaha gibi efektler gönderecek. Bunun yanında iPad’den canlı etkinliklerle sunum yapmak mümkün hale gelecek ve oturum açma sayfasına önbelleğe alınmış hesap bilgilerini kaldırmak mümkün olacak.

Android’de ise Arkadaşlarınız ve aileniz için Teams uygulamasında etkinlikle oluşturabilecek ve katılımlarını sağlayabileceksiniz. Öte yandan toplantıları bir ya da daha fazla kişiye iletmek de mümkün olacak. Uygulamaya ait bildirimler de artık Android 11’de bildirimler bölümünün en üstünde kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

WhatsApp ve Instagram gitti geldi

Instagram ve WhatsApp kısa süreliğin çöktü. Erişim sorunuyla ilgili resmi açıklama beklenirken kullanıcılar uygulamaların neden çöktüğünün cevabını arıyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Wirecutter isimli site, Microsoft Teams’i incelemiş ve kurulumuyla kullanmasının zorluğuna dikkat çekmişti. Söz konusu güncellemenin bu soruna bir çözüp getirmiş olması da kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Android tarafındaki güncelleme, iOS muadili kadar büyük bir yenilik ve özellik getirmese de Teams’ın daha kullanışlı olmasını sağlayacak. Uygulamanın App Store’da yer alan bağlantısına buradan, Google Play Store’daki bağlantısına buradan, masaüstü sürümüne ise buradanerişim sağlayabilirsiniz.

Kaynak: yeniyayin.com

Bir cevap yazın