Marküteri Parke Nedir

Marküteri Parke Nedir

Marküteri parke diğer parkelerden biraz daha farklıdır, renk skalası ve model seçeneği diğer parkelere göre oldukça geniş olan ve ağaçtan yapılan marküteri parke ağaçların kendi doğal rengi korunarak, dışarıdan bir müdahale yapılmayarak üretilir, hatta model ve renk skalası olarak o kadar geniş ki insan karar verirken oldukça zorlanıyor. Bu yer kaplamasına oymacılıkta denilmektedir, diğer parkelerden ayıran en temel özelliklerinden biri de budur. Eskiden bu sanatı ustalar elleriyle emek vererek ve saatler sürerek yapsa da günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber ustaların yerini makinalar aldı.

  Marküteri Parke Kullanım Alanları

 Marküteri parke uygulandığı alana çok estetik güzel ve hoş bir arka fon olur. Zengin görünümü sayesinde evinize oldukça güzel bir hava katar, marküteri parke yalnızca evlerde değil, ofislerde, lüks otel ve restoranlarda ya da dükkanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu kadar geniş kullanım alanının olmasının en temel nedeni çok fazla renk ve model skalasının olmasıdır.

 Bulunduğu her ortama efsane bir arka fon olduğundan dolayı ve bulunduğu mekana ayrı bir hava kattığı için en gözde parke çeşitlerinden biridir, marküteri parke denildiği zaman akla sadece parke gelmemelidir, marküteri desenine ve işçiliğine sahip sandalye, masa ve ahşap dekor ürünleri de bulunmaktadır.

 Sizde evinizde takım olarak ve uyumlu bir görünüm açısından marküteri ile işlenmiş parke, masa, sandalye ve diğer ahşap ürünlerden alabilirsiniz. Marküteri parke hammaddesi olarak en çok meşe, dişbudak ve ceviz gibi kaliteli ve sağlam ağaçlardan elde edilir, sadece bu ağaçlar değil bu ve bunun gibi sağlam ve dayanıklı ağaçlar da marküteri parkenin hammaddelerindendir. Marküteri parkenin diğer parkelerden ayıran bir diğer önemli özelliği ise bulunduğu ortamı tamamen estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır.

 Marküteri Parke Renk Skalası

 Bu estetik ve havalı parkenin en temel başlıca özelliğinden birisi çok geniş renk skalasıdır. Marküteri parke açık ve koyu olmak üzere birçok renkleri bulunmaktadır. Ayrıca ara renklerde bu parkenin renk skalası arasında yer alır. İnsanlar marküteri parke renk skalasında karar verirken oldukça zorlanıyor.

Bir cevap yazın