Kompozit Cephe Kaplamalar Neden Tercih Ediliyor ?

Kompozit Cephe Kaplamalar Neden Tercih Ediliyor ?

Kompozit cephe kaplama işlemi iki tarafı da kompozit malzemeden yapılmış levhayla kaplı olan arzu edilen ölçülerde yapılabilen bitişli ve sağır cephe olarak adlandırılan yapılarda kullanılan kompoze edilmiş levhalar ile yapılan uygulamadır. Kompozit cephe kaplamaları genellikle binanın dış desenleri ile uyumlu bir şeklide yapılmaktadır. Çelikten ya da alüminyum malzemelerden hazırlanan kompozit levha vidalama sistemi kullanılarak montaj yapılmaktadır.

 Kompozit cephe kaplamalarında sektörünün öncü firmalarından biri olmayı başarmış Köşk Yapı firmamız itina ile yıllardır kaplama uygulamaları yapmaktadır. Sizler de kompozit cephe kaplama ve diğer kaplama işlemlerimizi görmek için koskyapi.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Kompozit Cephe Kaplamalarının Avantajları

 Firmamız kullanıcılara kompozit cephe kaplamalarında birbirinden farklı desen geniş renk yelpazesi sunmaktadır. Alternatifleri olan bir kaplama çeşidi olması binaların dış görünümüne uygun estetik işlemlerin gerçekleşmesine imkan tanımaktadır.

 Kompozit cephe kaplamalarının diğer bir avantajı ise ahşap veya granit olarak tercih edilebilen desen seçeneğini de kullanıcıları ile buluşturuyor. Bu anlamda mimari yönden estetik bir görünüm sağlıyor. Ayrıca kompozit cephe kaplama uygulaması çevre dostu olması ile de tercih edilmektedir. Dayanıklı yapısı sayesinde de deformasyona karşı mukavemet göstermektedir.

 Kompozit Cephe Kaplamalarının Uygulama Alanları

 Modern mimariye de hizmet eden kompozit cephe kaplama uygulamaları kendine geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Binalarda, iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde farklı mimarilerde uygulanma avantajı sayesinde sıklıkla kompozit cephe kaplamaları yaptırılmaktadır.

 Ayrıca kompozit cephe kaplama uygulamalarının en çok kullanıldığı alanlardan biri de restorasyonlardır. Eski yapıların tarihi dokularını bozmadan onarımını yapma ve yalıtımını arttırma işlemleri ekolojik ve fonksiyonel özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

 Kompozit Panellerin Genel Özellikleri

 Kompozit panel sistemleri oldukça dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilir yapıdadır. Ayrıca diğer dış cephe kaplamalarına nazaran daha hafif olması ile de binanın ağırlaşmasını önlemektedir. Yüzeylerinin son derece düzgün olması, kırılma, çizilme ve çatlamalara karşı da dayanıklı olması onu tercih edilebilir kılmaktadır. İşlenme kabiliyetinin yüksek bir kaplama çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Kompozit cephe kaplamalarının bakımı ve temizlenmesi oldukça kolaydır. Estetik ve dekoratif duruşa sahip, dış görünüm olarak çeşitli alternatifleri de bulunmaktadır. Ayrıca korozyona karşı dayanımı yüksek bir kaplama çeşididir.

Bir cevap yazın