İmplant Tedavisi Ağrılı Bir Tedavi Mi?

İmplant Tedavisi Ağrılı Bir Tedavi Mi?

Gün geçtikçe hızla gelişen teknoloji diş tedavilerinde faydalı ilerlemeye katkı sağlamaktadır. Sağlıklı dişlere sahip olmak tüm sağlık bütünlüğünün korunması açısından etkili bir konu olmaktadır. Özellikle sindirim sisteminin başlangıcı olarak kabul edilen çiğneme fonksiyonu dişler sayesinde yerine getirilmektedir.

 Herhangi nedenlere bağlı olarak diş kaybı yaşayan hastalar için birçok tedavi mevcut olmaktadır. Bu tedaviler arasında toplumda oldukça ağrılı ve zor bir tedavi olarak bilinen implant tedavisi olmaktadır. İmplant tedavisi uzman diş hekimleri tarafından yapılması mümkün olan ve oldukça olumlu sonuç elde edilen önemli bir ağız ve diş sağlığı tedavisi olarak öne çıkmaktadır. İmplant için tedavileri mevcut olan Gebze diş doktoru bu konuda hastalarına gerekli tüm hassasiyet ve desteği sunmaktadır.

 İmplant Nedir?

 İmplant eksilen dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan üretilen vidalar olmaktadır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere nazaran ağız içindeki diğer dişlere hiçbir zararının olması avantaj olarak öne çıkmaktadır. İmplant tedavisi 18 yaşından büyüklere çene ve yüz gelişimini tamamlayan bireylere uygulanması imkanı mevcut olmaktadır.

 Özellikle diyabet ve tansiyon gibi kronik rahatsızlığa sahip kişilerde ki kontrol altında tutulan hastaya uygulaması imkanı da mevcuttur. Ayrıca kemik erimesi hastalığına sahip olan hastalarda da gerekli tedavi yapıldıktan sonra implant tedavisi yapılması mümkün hale gelmektedir. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi görünüme sahip olarak yemek yeme ya da konuşmada hiçbir sorun yaşanmamaktadır. İmplant tedavisi konusunda oldukça tecrübeli olan Gebze diş doktoru bünyesinde birçok diş tedavisi mevcut olmaktadır.

 İmplant Tedavisi Ağrılı Bir Tedavi mi?

 İmplant tedavisi bilinenin aksine fazla ağrılı ve zor bir işlem değildir. İmplant tedavisi işlemi yapılması sırasında hastanın ağız içinde implant yapılacak yere gerekli anestezi işlemi ile uyuşturma yapılır ve hasta ağrı ya da sızı hissetmez. İmplant işlemi sonrasında belli bir süre hasta yeme ve içmesine dikkat etmeldiir. İşlem sonrasında hasta çok az da olsa dahi ağrı hissedebilir. Uzman diş hekimleri tarafından yapılan implant tedavisi oldukça fazla önem teşkil etmekle birlikte Gebze diş doktoru tüm diş tesavaleinin sağlıklı sonuç elde etmesi adına hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supertotobet | Ne iyi gelir | Kurumsal Kimlik | GanoBet | Bahis siteleri