“Gıda Kent” projesinin istişare toplantısı ATO’da yapıldı "Gıda Kent" projesinin istişare toplantısı ATO'da yapıldı

“Gıda Kent” projesinin istişare toplantısı ATO’da yapıldı

Başkentte “Gıda Kent” kurulması projesi kapsamında, sektörde faaliyet gösteren yaklaşık 10 bin işletmenin temsilcileri, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısında bir araya geldi.

ATO’dan yapılan açıklamaya göre, toplantının açılışında konuşan Baran, ATO olarak 2017’den bu yana Ankara’da “Gıda Kent” kurulmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un tensipleriyle yapılan toplantılarla hayata geçirilmeye çalışılan projenin, Ankara için çok büyük fırsat olduğunu vurgulayan Baran, “Hem gıda sektörünü hem de şehrimizi trafik başta olmak üzere birçok açıdan rahatlatacak bir proje. Ankara için bir şans olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Baran, “Gıda Kent” kurulması planlanan Kahramankazan bölgesinin, ana yolların güzergahı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Gimat başta olmak üzere şehrimizin birçok yerinde trafik yoğunluğundan kaynaklanan sıkıntılar yaşanıyor. Gıda ile ilgili tüm işletmelerin aynı alana toplanarak şehir dışına taşınması, şehrin trafiğinin ve trafik kaynaklı hava kirliliğinin azalması, gıda toptancılarının ana yollara ulaşımını kısaltması açısından birçok fayda sağlayacak. Gıda Kent dünyaya örnek olabilecek bir proje. Bu işi hakkıyla yapabildiğimiz takdirde istihdama da katkı sağlayarak, birçok sektöre örnek teşkil edecektir. Şehrimize katkı sağlayacak, ülkemizi öncü konuma getirecek projelerde ATO olarak yer almak bizi her zaman heyecanlandırıyor.”

 Gıda Kent projesinin istişare toplantısı ATO'da yapıldı
 Gıda Kent projesinin istişare toplantısı ATO'da yapıldı
 Gıda Kent projesinin istişare toplantısı ATO'da yapıldı
 Gıda Kent projesinin istişare toplantısı ATO'da yapıldı

Kaynak: ortakyorum.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir