Frenektomi Nedir?

Frenektomi Nedir?

Diş eti dokusu ile dil, dudak ve yanak arasında bulunan tüm dokuları birbirine bağlayıp hareketlerini sınırlandıran yumuşak dokuya frenulum tanımı yapılmaktadır. Frenulumlar özellikle normalden büyük ve kalın olmakta ve diş kenarına oldukça yakın mesafede bulunmaktadır. Bu durum bazı zamanlarda diş eti çekilmesine ya da diş eti hastalıklarına neden olmaktadır. Dil altında bulunan frenulumlar özellikle çocuklarda konuşma da sonuna sebebiyet vermektedir. Estetik açıdan bakıldığı zaman diş aralarında ya da dil veya yanakta bulunan büyük ve kalın frenulumlar diş arasında büyük boşluklara neden olmaktadır. Frenektomi işlemi günümüzde çokça tercih edilen teknoloji sayesinde oldukça fazla kısa süren bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Bu tedavi yöntemi Kartal diş doktoru tarafından yapılan tedaviler arasında yer almaktadır.

 Frenektomi Ameliyatı Nedir?

 Frenulum yumuşak mukoza dokusu olmaktadır.

Kas bağı gibi görünen yumuşak bir doku olan frenulum ağızda dudak ve dil, yanak bağı olarak da adlandırılabilen frenilum olması gerekenden farklı pozisyonda olduğu zaman küçük bir cerrahi işlem ile kesilerek düzeltilmektedir. Bu cerrahi işleme frenektomi ameliyatı tanımı yapılmaktadır.

 Frenektomi Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem Midir?

 Frenektomi, genel olarak en az acı veren, en küçük ve en hızlı tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Herrhangi iz bırakmayan frenektomi ameliyatı, ameliyat sonrasında çok ciddi derecede ağrı, sızı gibi sorunlar meydana gelmemektedir. Bununla birlikte en kısa sürede iyileşme süreci tamamlanmaktadır.

 Diş Eti Çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir?

 Diş eti çekilmesi Kartal diş doktoru tarafından yapılan tedaviler arasında yer almaktadır. Diş eti çekilmesi tedavisi için ana sebep oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Diş eti çekilmesine eğer frenulumlar sebep oldu ise bu sorunun ortadan kalkması için kartal diş doktoru tarafından frenektomi ameliyatı yapılmaktadır. Frenektomi ameliyatı oldukça hızlı ve kolay bir ameliyat olmakla birlikte alanında uzman Kartal diş doktoru tarafından tedavisi oldukça başarılı şekilde uygulanmaktadır. Diş eti çekilmesi çok ciddi bir sorun olmakla birlikte tedavi edilmediği takdirde diş kaybına kadar ciddi sorunları beraberinde getirme olasılığını taşımaktadır. Diş eti çekilmesi tedavileri arasında flab operasyonu ve frenektomi ameliyatı da yer almaktadır.

Bir cevap yazın