Esmer kadınlar hangi renkleri kullanmalı Esmer kadınlar hangi renkleri kullanmalı

Esmer kadınlar hangi renkleri kullanmalı

Şık ve güzel olmak aslında kullanılan renklerle ilgilidir. Teninizin, gözünüzün ve saçlarınızın rengi kıyafetlerle hangi renkleri kullanmanız gerektiği konusunda ipuçları verir. Pastellerden parlak tonlara kadar pek çok renk esmerlere çok yakışır. İşte esmerlerde muhteşem duran renkler.

Sıcak pembe

Esmer bir teni ve kahverengi tonlarda saçları ortaya çıkarmanın en iyi yolu sıcak tonlarda pembeler kullanmaktır. Bu pembe renk hem cildinize istediğiniz yumuşaklığı verir hem de ön plana çıkmanızı sağlar.

Açık sarı

Açık sarı bir sarışının kolayca giyebileceği bir renk değildir. Ancak siz bu rengi dilediğinizce kullanabilirsiniz. Üzerine süreceğiniz şeftali tonlarında bir rujla teninizi ve saç renginizi öne çıkaracaktır.

Beyaz ve krem rengi

Beyaz ve krem rengi kıyafetlerle koyu renk saçınız ve teniniz ortaya çıkar. Son derece zarif görünmenizi sağlayacak bu renkler sizi canlı gösterir.

Kırmızı

Kırmızı renk esmerde mi yoksa sarışında mı daha iyi duruyor bunun bir cevabı yok ama önemi de yok. Çünkü kırmızı koyu renk saç ve tende adeta sarsıcı bir etki yaratıyor. Kırmızı kıyafetinizin üzerine bir de kırmızı ruj eklemeyi unutmayın.

Lacivert

Saçlarınız koyu renk diye hep patlatacak açık renklere yöneleceksiniz diye bir kural yok. Tam tersine lacivert gibi ağırlığı olan koyu bir renk sizi çok başka bir çizgiye taşıyacaktır. Lacivert elbisenizin üzerine kırmızı bir de ruj sürün.

Kaynak: yazivar.com

Bir cevap yazın