Dünyanın En İyi Yüzücülerinin Listesi Açıklandı İşte O Liste

Dünyanın En İyi Yüzücülerinin Listesi Açıklandı İşte O Liste

Dünyanın En İyi Yüzücülerinin Listesi Açıklandı İşte O Liste

Dünyanın en iyi yüzücüleri, yüzme sporunun en üst düzeydeki yarışmalarında başarı elde etmiş olan sporcular arasından seçilebilir. Aşağıdaki isimler, yüzme tarihinin en büyük isimlerinden bazılarıdır:

Michael Phelps:

Yüzme tarihinde en başarılı isimlerden biri olan Amerikalı yüzücü, 23 Olimpiyat altın madalyası ve 26 Dünya Şampiyonası altın madalyası kazandı.

Katie Ledecky:

Amerikalı yüzücü, serbest stil kategorisinde birçok dünya rekoruna imza attı ve 5 Olimpiyat altın madalyası kazandı.

Ian Thorpe:

Avustralyalı yüzücü, “Torpedo” lakabıyla bilinir ve serbest stil ve kelebek kategorilerinde birçok dünya rekoru kırdı. Toplamda 5 Olimpiyat altın madalyası kazandı.

Missy Franklin:

Amerikalı yüzücü, 2012 Londra Olimpiyatları’nda 4 altın madalya kazandı ve serbest stil ve sırt üstü kategorilerinde birçok dünya rekoruna imza attı.

Ryan Lochte:

Amerikalı yüzücü, serbest stil, sırt üstü ve karışık kategorilerinde birçok dünya rekoru kırdı ve toplamda 12 Olimpiyat madalyası kazandı.

Caeleb Dressel:

Amerikalı yüzücü, son yıllarda serbest stil ve kelebek kategorilerinde büyük başarılar elde etti ve Olimpiyatlar ve Dünya Şampiyonası’nda birçok altın madalya kazandı.

Adam Peaty:

İngiliz yüzücü, göğüs kategorisinde dünya rekorlarını alt üst etti ve Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası’nda altın madalyalar kazandı.

Kristof Milak:

Macar yüzücü, kelebek kategorisinde dünya rekorunu kıran en genç sporculardan biri ve Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası’nda altın madalyalar kazandı.

Bir cevap yazın