Allianz Trafik Sigorta Kapsamı

Allianz Trafik Sigorta Kapsamı

Allianz Trafik Sigorta Kapsamı

Allianz sigorta hasar ihbar sistemi le Allianz ile yaptırmış olduğunuz ve her zaman ve her koşulda yanınızda olan trafik sigortası kapsamında bir kazaya karıştıysanız kolay bir şekilde birkaç adım takip edebilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Poliçe ve sözleşmelerinizi özenle hazırlanmış Allianz mobil uygulaması ile kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Yeni geliştirilen kredi kartı ödeme fonksiyonumuz ile Allianz Emeklilik Dünyası ile sağlık hizmetlerinden çeşitli markalardaki indirimlere, konaklamadan araçlara, hayatınızı kolaylaştıracak seyahat hizmetlerine kadar Allianz’ın desteğini hissedeceksiniz. Allianz daha kolay, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılabilir ve fırsatların keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Allianz ile Kaza Durumunda Endişelenmeye Son

Kaza durumunda takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Talebinizi belgeleyin: Kaza tutanağı için aracınızı servise götürün. Aracınızı Allianz’a bağlı servislerden birine getirin veya istediğiniz başka bir servis merkezine götürebilirsiniz.
  • Bizi arayın: 0850 399 9999’dan Allianz müşteri hizmetlerini arayın ve bildirim gönderin.
  • Belgelerinizi teslim etme: Müşteri hizmetlerini arayarak ve “Şikâyet dosyasını görüntüle” linkine tıklayarak yenilenen Online İşlem Merkezi’nden veya “Allianz Mobil Uygulamam”dan temin edebileceğiniz gerekli belgeleri en kısa sürede servise gönderin.

Allianz sigorta poliçesi kapsamında aracın kullanımından dolayı üçüncü şahıslara verilen maddi zararların tazminini kapsar. Aşağıda listelenen belgeler standart olup hasarın niteliğine göre ek belgeler istenebilir.

Hasarın vekaletname ile takip edilmesi halinde vekalet örneği, kişinin IBAN verileri ve T.C kimlik numarası gereklidir. Poliçede sicil numarası belirtilmemiş ise sigortalı aracın ehliyet fotokopisi, MASAK Yönetmeliğine tabi 20.000 TL’nin üzerindeki (05.01.2021 tarihinden itibaren 75.000,00 TL’ye revize edilen) hasarlarda aşağıdaki belgeler de istenebilir:

Gerçek insanlarda TC kimlik numarası (ev adresi, telefon bilgileri ve üzerinde kişinin imzası bulunan) bulunan nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi; tüzel kişiler için; ticaret sicil bülteni, sirküler imza, vergi levhası, faaliyet belgesi, imzaya yetkili kişi(ler)in kimlik fotokopisi (üzerinde ev adresi, telefon numarası ve kişinin imzası bulunan) gibi gerekli belgeler temin edilmelidir. Oldukça basit işlemler ile bu belgeler elde edilebilir. Daha fazla bilgi için https://www.finanskredisi.com/ adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın